Winter Woods

18. června 2018 v 0:27 | Yuki Anne-chan |  Články
Zdravím všechny čtenáře :)
Dnes budu psát něco jako... Recenzi? No tak bych tomu říkala, jelikož recenze moc psát neumím a chci se tady spíše trochu vyjádřit a doporučit vám jeden webkomix.


Webtoon komix: Winter Woods
Autorky: Cosmos a Van Ji
Žánr: Romance
Stav: Dokončeno
Dostupnost v: Angličtině, Polštině, Francouzštině, Ruštině, Němčině... Čínštině... :D (určitě oceníze!! :D) -bohužel český překlad tam není...


Jak bych jen začala... Chtěla jsem se odreagovat od kreslení a ode všeho, poslední dobou se kolem mě vyskytlo pár problémů a má psychika trochu pokulhávala. Přiznávám, že nejsem zrovna silná osobnost, když na to někdy přijde. No nic... Vlezla jsem na webtoons... A objevila jsem...

Winter byl vytvořený alchemistou, kterému zemřela žena i s dítětem, které čekala. On se rozhodl, že si vytvoří vlastní rodinu... A tak sešil chlapce z mrtvých těl, dal mu všechny orgány... I srdce... Ale jeho srdce netlouklo a on neměl žádné emoce. Přesto byl "naživu", pohyboval se a komunikoval.
Po té, co jeho mistr zemřel na stáří, Winter... Původně ani jméno neměl a později se dostal do laboratoře, kde mu říkali jen El-01. Byl pokusným králíkem a zkoušeli na něm všechno možné.
Pak se ale dostává k Jane. Dívce, která snila o tom, být spisovatelkou. Dávala do své práce vše, přesto nedokázala napsat dostatečně dobrý příběh, aby byl publikovaný. A tady se setkává s Winterem. Z počátku je Winter opravdu děsivý, po těle má stehy, černé rty a černé kruhy kolem očí. (Původně jsem myslela, že ten začátek je nějaký horor.) Jane Winterovi dá jeho jméno a dohodnou se, že ona si vyslechne celý jeho příběh, aby se inspirovala ke své práci a ona jej na oplátku naučí jak být člověkem, jak být naživu... A to je opravdu jen začátek...

Nechci tu dávat žádné spoilery o celkovém ději a už vůbec ne o tom, jak to končí. Sama tohle nesnáším, když mi někdo vypráví a pak mi nezapomene říct i ten konec - potom už se mi to nechce číst/sledovat.

Napíšu sem ale takový názor na celkový komix.
Už na začátku mě zaujal jak příběh, tak kresba. Obojí bylo tak poutavé, že jsem se nemohla odtrhnout a přiznávám, že jsem strávila den a noc jen čtením, až už jsem nevěděla jak si k tomu sednout nebo lehnout.
Je to příběh o porozumění, o lidskosti, o utrpení... A není to žádný sladký doják na to zapomeňte. Zařadila bych to mezi velká umělecká díla.
Po dobu čtení jsem se smála, byla jsem naštvaná na určité postavy, jiným jsem přála jen to nejlepší, u dalších jsem nechápala, že dělají to co dělají a v některých částech jsem brečela, jak malé dítě.

Nestává se mi moc často, abych narazila na něco takhle dokonalého, domyšleného... Přestože napoprvé když jsem se podívala na hlavní banner komixu, říkala jsem si "hej to vypadá... nevim... chce se mi to číst?" Ale nakonec jsem se do toho pustila. A jsem za to ráda, opravdu toho nelituji.

Proto máte mé vřelé doporučení. A pokud se do toho opravdu jdete pustit, nezapomeňte si krabici kapesníků!

Co víc bych k tomu řekla, recenze to úplně není, jen jsem měla opravdu velkou potřebu se vyjádřit k něčemu, co mě vlastně ohromilo... Omlouvám se lidem, kterým jsem se netrefila do stylu :) Je jasné, že každý má rád něco jiného.

Četl/a jsi tento webkomix? Čteš webkomixy? 

Mějte se fajn a nezapomeňte, v úterý vyjde běžný článek podle nového organizování - bude o kreslení. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aya Aya | Web | 22. června 2018 v 11:19 | Reagovat

Já poslední rok ujíždím na webtoonech, i když jich teda moc přečtených zatím nemám :D O tomto díle jsem neslyšela, ale velmi mě zaujalo a už ho mám v záložkách. Díky za doporučení, nic podobné jsem so far nečetla, tak jsem na to zvědavá. :3

2 Kim Lula Kim Lula | Web | 23. června 2018 v 23:39 | Reagovat

To já když jsem pychicky v háji, pomůže mi jen pohádka Barbie, Doctor Who nebo Elysejský klíč (popřípadě Stopy šelmy). Nic jiného nefunguje) (Elysejský klíč čtu už podesáté aktuálně; doctora koukám od začátku asi počtvrté a kolikrát sem viděla barbie pohádky, to si ani netroufám odhadnout...)

Řekla jsem si, že se podívám, cože to je za komix tuná toto, jelikož mě recenze zaujala. Jen sem se chtěla podívat, pak jsem dvakrát mrkla, a najednou jsem byla u páté epizody. Ehm. No nic. Musím se od toho ale urvat, protože ráno vstávám na celodenní šichtu, bohužel. Vypadá to skvěle, a už teď je mi jasné, že z toho budu v prdeli. Takže si to ukládám a možná budu číst o svačině, pokud mi nenačte Elysejský klíč (protože se mi na mobilu bouří...).

Jinak jako webkomixy (a v podstatě ani žádnou mangu) moc nečtu, ale jakmile jsem přečetla "webkomix", vybavil se mi seriál, co jsem před nějakou dobou sledovala - týpek tam kreslil komix, a vytvořil charakterově tak silnou postavu, že začala se tvůrci bouřit a dělat si sama, co chtěla. Mimochodem jeden z nejodpornějších příběhů, protože jako přijít k tobě někdo a na férovku ti sdělit: "Víš, ty jsi jen vymyšlená postava, nejsi reálný."
Ne, prostě odporné. Fakt odporné. Ale jinak jsem byla nadšená :D

Každopádně díky za tip, rozhodně to přečtu celé.

3 Yuki Anne Yuki Anne | Web | 24. června 2018 v 10:21 | Reagovat

[1]: ooo tak to jsem ráda že se zalíbilo *-*

[2]: yup taky mám určitý věci na který koukam furt dokola :D :D
a jsem ráda že jsem doporučila dobře ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Buy Me a Coffee at ko-fi.com
Typ blogu: Art a design / Vzhled blogu vytvořila Yuki Anne - obrázky jsou mou tvorbou :)