Do & do not videa o kreslení

26. června 2018 v 20:09 | Yuki Anne-chan |  Články
Ahojtee :)
Prvně bych chtěla poděkovat Caitlyn za návrh na téma článku. :)

Co jsou vlastně tato videa zač?
Jsou to videa, ve kterých vám ukazují, jak byste něco neměli dělat a následně jak byste to dělat měli. Osobně mi takové video přijde užitečné, pokud jde o opravdu seriózní rady. Hlavně v něčem, o čem toho mnoho nevíte a chcete se hned z počátku vyvarovat chybám.


Dvě videa jsem vám našla pro představu.

A teď přichází asi ta část, kde bych měla vyjádřit ten zbytek svého názoru.

Začnu u prvního videa... Je to sestříhání několika videí, kde máte vždy zobrazeno jak to nekreslit a potom jak to nakreslit... Upřímně... Sice se na to teď koukám z pohledu člověka, který zvládne kreslit realistické věci... Ale také se dokážu vrátit do doby, kdy to pro mě bylo problémem. A tady nastává ten zvrat... Říkala bych si... Hmm jo tak tak jak to je jako ne... Tak tak to kreslím... Ale jak to mám najednou začít kreslit jinak? Zároveň by mi to přišlo trochu jako takový výsměch nad schopnostmi člověka. Nedělej to tak, jak to umíš, dělej to líp, tak jak to neumíš... Samozřejmě ano jde o zlepšení, ale to nebude jen lusknutím prstu kdy vám někdo pouze řekne "děláš to špatně kámo" a vy se podíváte jak to dělá on a stále nechápete.

Druhé video mi přijde mnohem lepší. A to z toho důvodu, že je namluvené a je to vlastně jako tutorial. Autorka popisuje, jakou techniku máte použít pro to, abyste dosáhli zlepšení. Tento typ videa už se mi líbí a podporuji ho.

Nevím co více bych k tomuto dodala... Možná jen to, že pokud se opravdu chcete něco naučit, tak místo sledování těhle videí se mrkněte na namluvené tutorialy a porovnejte práci daného člověka s vlastní. Ptejte se ostatních na názor, chtějte vysvětlení, kritiku... Tohle všechno pomáhá mnohem více, než podobná videa. :D

Jaký máte názor na tato videa vy? Přijdou vám užitečná?


Snad jsem vám svým názorem nepokazila den. :D Každopádně se mějte fajn a uvidíme se zase za týden :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kim Lula Kim Lula | Web | 3. července 2018 v 11:56 | Reagovat

Zrovna konkrétně tato dvě videa jsem viděla, když jsem prolézala youtube a ze zvědavosti koukala na tutoriály. V obojích jsou docela fajn "rady", i když ta hlavní je stejně jednoduše kreslit, kreslit a kreslit, dokud si ta ruka nezvykne. Těžko člověk udělá nějaké jemné stínovaní, když se ta ruka prostě nebude hýbat tak, jak by si to představoval, že.

Každopádně já koukám spíš na speed drawing videa, baví mě to sledovat a dá mi to víc, protože tam mi nikdo neřekne, jak to dělá a jednoduše na to musím přijít sama, což je v mém případě prospěšnější. Před pár lety jsem z toho sice mívala deprese stylu: "Tohle přece nikdy nebudu umět, to prostě nejde!"

A najednou to prostě jde. A moje deprese z pohledu na speed drawing se změnily na: "Well, jdeme na to, umí to on/ona, jdu to umět taky, nazdar" :D

Kupodivu to funguje...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Buy Me a Coffee at ko-fi.com
Typ blogu: Art a design / Vzhled blogu vytvořila Yuki Anne - obrázky jsou mou tvorbou :)