Reportáž z Animefestu 2018

21. května 2018 v 17:57 | Yuki Anne-chan |  Články
Ahojte!
Jak jsem slíbila, přináším vám reportáž z animefestu.
Letos jsem cestovala s Ayu, už když jsme přijely k výstavišti, byla tam šílená fronta! My jsme měly to štěstí že Ayu byla v Craft Alley s jejím kanzashi, doporučuji, její práce jsou super - mrkněte na její stránku! (Ayu ruční tvorba). A já jsem z AF grafiky, letos jsem dělala přívěsky do merchu a ty co se rozdávají u vchodu k náramku. Takže jsme mohly jít zadním vchodem.


V pátek jsem se cítila ještě trochu nesvá, najednou takové haldy lidí, které neznám a spousta přemýšlení, jestli jsem se s někým z nich už někdy bavila. Hodně mě překvapilo, když na mě občas někdo začal mluvit, jakože mě zná z netu… Takže nejsem až tak neznámá jak si myslím? (:D) Byla jsem ráda, že jsem se mohla setkat s Hana Aki, která kreslí super mangu Toranu!
Po tom, co jsme se tedy dostaly dovnitř, jsem mrkla na stream zahájení (ani jsem se neobtěžovala dostat do rotundy)… Už ten stream mě trochu zděsil, jelikož trvalo půl hodiny, než to vůbec zapnuli a potom to nazvučení bylo šílené. Ale přežila jsem. Po tom jsem si prošla stánky a rozhodla se, že za pátek to bude asi stačit a šla jsem se zabydlet k příbuzným. Ti mě vytáhli na procházku po Brně. Chtěli se mnou zároveň zapít mojí maturitu, kterou jsem měla ve čtvrtek a ve všech zkouškách jsem uspěla. (Haha to je radosti konečně nemusím plašit, že bych se měla učit.) A tak jsem viděla Špilberk, podívali jsme se do katedrály svatého Petra a Pavla. Nahlédli jsme okny do malého divadla vedle hospody "Veselá husa", kde se zrovna hrálo. Co mi přišlo komické, že u oken byly i schůdky, okny potom bylo vidět na jeviště zezadu a celé publikum. Dále jsem mohla vidět Brněnského draka a spoustu podivných moderních soch. Vrátili jsme se nějak před půlnocí a já byla ráda, že jsem mohla lehnout do postele.
Další den jsem na výstaviště dorazila na desátou hodinu, jediné na co jsem se chtěla jít opravdu podívat, byla přednáška od Natalie Batisty, Švédské mangaky. A bylo to super, vydala u nás v čechách svou mangu v češtině, vyprávěla o tom, jak začít a jak nakreslit mangu a hlavně o tom, jak sama pracuje. Potom jsem se za ní stavila v Artist Alley a koupila si její knížku, kterou mi podepsala *^*. Nakladatelství Zanir tam prodávalo i printy od Shilin - neodolala jsem. Nebudu vám tu asi nijak extra popisovat program, na ten se můžete podívat na stránkách Animefestu. Já jsem se totiž programu tolik neúčastnila, obcházela jsem stánky, zastavila jsem se v Artist Alley za Asano a Aifumi a taky si u nich něco koupila *^*. Vyzkoušela jsem nějaké to japonské jídlo, popravdě Takoyaki s fazolovou náplní si už jen tak nedám a mochi… Není to špatné, ale taky bych to asi nejedla každý den. Čemu jsem odolávala, byl stánek s rámenem, vždy tam byla taková řada, že jsem to spíš vzdala. Večer jsem mrkla na promítání prvních dvou dílů Mahoutsukai no yona.
Neděle byl ještě šílenější, jelikož poslední den tam bývá vstup zdarma. Co mi přišlo vtipné, to ráno jsem projížděla fb a najednou vidím příspěvek od nějaké holky, že v neděli už na AF nepůjde, jestli si od ní někdo koupí náramek za 400,-… (Né dík :D) Ten den už jsem jen okukovala, co bude ve slevě u stánků, dokončila jsem svůj nákup aneb nabrala jsem si plakáty, hrnek s Totorem a nějaké pocky. Co jsem si koupila už den předtím - plyšový Totoro! Aano na co chtít nějakou postavu, když můžu mít Totora. (Když jsem přijela domů, tak se mamka trochu smála, je mi devatenáct a táhnu domů plyšáka… :D) Nakonec před odjezdem jsem ještě stihla Malé divadlo kjogenu, na které jsem si tu řadu do rotundy prostě vystála a bylo to super! Tohle divadlo mě nadchnulo, už když jsem plánovala na AF jet a naši mě nechtěli pustit… Tak jsem alespoň koukala na stream a přišlo mi to opravdu vtipné. Letos hráli úplně novou hru a opravdu jsem se bavila. Domů jsem potom dorazila znavená, jakoby mě převálcoval náklaďák. Víkend byl však užitý a jsem ráda, že jsem jela.
To bylo tak nějak ve shrnutí, co jsem tam ty tři dny dělala.
Teď vám sem hodím plexi klíčenky, které jsem kreslila :D Aby tu nebyl jen text...
Nakonec bych ráda zmínila pár cosplayů, které mi uvízly v hlavě. První, který mě opravdu hodně pobavil, byl týpek s krabicí na hlavě, v oblasti obličeje měl díru a na krabici bylo napsáno "Mamograph, place your boobs here." Potom jsem zahlédla holku, která šla zjevně za pytel balonků, nebo to je nějaká postava z anime? Byla tam velká spousta úžasných cosplayů od postav z her po anime postavy i postavy z filmů. Sama mám selfie s Jackem Sparrowem, cosplaye se opravdu dobře vžil do své role. Nesměli chybět ani furríci, kteří se rok od roku na conech množí, byli dost cute.
Co bych omezila - cedule free hugs… Když jsem jela před dvěmi lety, tak jsem to ještě brala… Letos už ale tuhle ceduli měla snad půlka výstaviště a to se potom bojíte, kdo po vás skočí… (A co potom free kisses… Q_Q )
Letošní AF bych hodnotila pozitivně, jediné, co bych vytknula je organizace, která místy pokulhávala, například v nedostatku kódů pro hlasování ve frakcích… Ale to snad do příště doladí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ayu Ayu | 22. května 2018 v 21:03 | Reagovat

ááááááááááá já su zmíněná =D =D
předem bych ještě dodala, že mochi bylo tak přilepené k papíru, že nešlo ani oddělit =D
Jak to, že jsi nezmínila vafli se zmrzlinou bez zmrzliny!! =D To je zásadní jídlo! =D
COosplayeři, zapomněla jsi zmínit týpka s prdelí venku, který nás dokonce doprovázel až ke vchodu pryč T_T tak a teď jsem ti tento pohled znovu připomněla, na který jsme dávno chtěly zapomenout T_T =DD
Zkrátka AFko jsem si také užila a cesta byla taky super =D vfffffff Ach, vfffffff ach =DDD

2 Yuki Anne Yuki Anne | Web | 22. května 2018 v 22:17 | Reagovat

[1]: Vafle se zmrzlinou bez zmrzliny byla super no :D
A ten týpek ááá Q_Q já právě myslela, že když o něm nenapíšu tak to bude jako by se to nestalo :DDD

3 Aya Aya | Web | 27. května 2018 v 9:46 | Reagovat

Letos bylo za mě AFko super, i když jsem se toho programu taky úplně neúčastnila, ale zase jsem si ušetřila ty orgovské nedostatky. :D MAlé divadlo kjogenu jsem nikdy neviděla, zatím mě to nelákalo, ale asi si zkusím najít záznam! :D Tvoje klíčenky se fakt povedly, já si každý rok beru ty chibíky~
A gratuluji k maturitě~ Ten výraz 'spousta podivných moderních soch' v Brně mě pobavil XDDDd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Buy Me a Coffee at ko-fi.com
Typ blogu: Art a design / Vzhled blogu vytvořila Yuki Anne - obrázky jsou mou tvorbou :)