Pravda o Totorovi?

11. května 2018 v 17:42 | Yuki Anne-chan |  Články
Ahojte! Upozorňuji hned na začátku, že pokud jste velkými příznivci Totora a nechcete si ho ničím kazit, radši to nečtěte.
V poslední době jsem totiž narazila na pár hororových obrázků s Totorem a u jednoho z nich bylo napsáno něco ve smyslu: "Pokud znáte pravdu o Totorovi, jistě pochopíte." ... Jakou pravdu? Říkala jsem si... A tak jsem o tom začala hledat víc. V češtině jsem nic nenašla a proto jsem přepnula na angličtinu... A dočetla jsem se spoustu věcí. Chtěla jsem si poznatky ověřit a tak jsem se na Totora znovu podívala. (Už to totiž bude nějaký pátek, co jsem ho viděla.) Mno a posuďte sami...Pro ty, kteří úplně neví o čem film je - Dvě holčičky, Satsuki a Mei se s tatínkem odstěhují na venkov do starého domu blízko lesa. Důvodem je nemoc jejich maminky, která je v nemocnici, aby to k sobě měli blíž. Později se děvčata setkají s lesním duchem/strážcem Totorem, který jim pomáhá.

Co je na tom strašidelného? Podle lidí z různých diskuzí a článků, je Totoro bůh smrti. Jak k názoru došli?
Zaprvé - na začátku filmu můžeme vidět uhláčky (jak se jim říká v češtině :D). Podle diskuzí se prý v Japonsku podobné kreatury ukazují lidem, kteří mají brzy zemřít. Mrkla jsem na google a našla jsem danou kreaturu - Kaukegen. Jedná se o malou potvůrku, která ráda obývá špinavý prostor a opuštěná místa. Když je poblíž člověka, může onemocnět. (Tak nečekaně, když máte doma bordel a bakterie, je jasné, že z toho onemocníte.) Podle mě se tedy nejedná o předzvěst smrti, ale o upozornění, že pokud nemáte uklizeno, tak vás brzy vystěhuje jeden či více černých rarášků... Když dívky s tatínkem dům obydlely a uklidily, malé potvůrky se z domu odstěhovaly.

Podle další diskuze, tyto "duchy smrti" mohly vidět jen Satsuki a Mei... Je jisté, že malé děti vidí spoustu věcí, které dospělým není dovoleno vidět. Proč je ale neviděl Kanto, vnuk babičky, která dívkám chodila pomáhat? Po shlédnutí filmu jsem zjistila, že Kanto nikdy nebyl poblíž, když se objevil Totoro, to bude asi důvod, proč ho tedy neviděl.

Mei se utopila... K tomuto bylo v jednom článku napsáno, že podle nich byl film inspirován vraždou, která se stala ve městě poblíž místa, kde byl příběh situován. Muž zde zabil malou holčičku, její starší sestra jí měla tak ráda, že ji následovala. (Vraždu jsem nevyhledávala, je možné, že se to stalo, ale nemusí být.) Mei se tedy podle všech teorií opravdu utopila, přestože na rybníce neplaval její sandál. (Sandály měla opravdu jiné.) Satsuki se vydává Mei hledat, jde za Totorem. Prý sama následovala cestu smrti a dobrovolně zemřela, aby mohla být se svou sestrou.
Satsuki najde Totora a prosí ho o pomoc při hledání Mei. Totoro Satsuki posadí na kočkobus, který dívku doveze za Mei, unavenou a ubrečenou. To prý už kočkobus odvezl Satsuki do světa mrtvých.
Dívky po té jedou za pomocí kočkobusu navštívit maminku, aby jí mohly předat kukuřici z babiččina pole.
Podle všeho, maminka mohla dívky vidět, tatínek je však neviděl. Ona je neviděla, jen slyšela...

V poslední scéně, která se odehrála prý dívky nemají stín... Když dívky seděly na stomě, stín měly a když se znovu setkávaly s babičkou, byla skoro tma. (Podle studia Ghibli do scény nebylo potřeba dávat stín.) Ještě ke všemu, babička vidí duchy?

Lidé prý i psali do studia a ptali se, zda je to pravda... V některých článcích jsem četla, že to prý studio potvrdilo, v jiných, že ne... (Zajímalo by mě, kdo tu lže. :D)

Co si o tom tedy myslím já? Když se na to podíváme z jinačího hlediska, naše nejznámější pohádky jsou vlastně taky dobré horory. Proč by tedy Totoro nemohl být inspirován něčím takovým?
Přesto si myslím, že tyto teorie nejsou pravdivé, už jen z věcí, které jsou lehce vyvrátitelné. Je možné, že tam jsou spojitosti s vraždou, ale jak jsem psala, nemusí být, může to být jen shoda náhod. A pokud by dívky měly být na konci po smrti, proč je tedy babička viděla? Proto si já myslím, že je to prostě super pohádka pro děti, Totoro je opravdu roztomilý a film podporuje dětskou fantazii!

Jaký na to máte názor vy?

Co bych chtěla připomenout na konec? Nevěřte všemu, co si přečtete na internetu. :)

Doufám, že se vám článek líbil a mějte se hezky. *^*

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Buy Me a Coffee at ko-fi.com
Typ blogu: Art a design / Vzhled blogu vytvořila Yuki Anne - obrázky jsou mou tvorbou :)