Ask the artist

13. května 2018 v 10:00 | Yuki Anne-chan |  Články
Nedávno jsem našla meme, Ask the artist (Zeptej se umělce). Nepřipadám si sice jako kdovíjaký umělec, přestože se snažím, ale rozhodla jsem se to vyzkoušet. Vypadalo to vcelku zábavně. :) Snad to bude bavit i vás. Kdybyste věděli o něčem podobném, můžete mě na to upozornit v komentářích. :)

1. Kdy jsi začala s uměním.
Kreslila jsem už od malička, začínala jsem koňmi... Později podivnými postavamy, na prvním stupni základní školy jsem kreslila návrhy šatů pro princezny. (:D) Později jsem objevila anime a začala ho kreslit. Z toho se začal utvářet můj styl. Během té doby jsem se rozhodla jít na uměleckou školu, kde jsem rozšířila své umělecké znalosti, zlepšila své kreslení a naučila se o dějinách umění. Dějiny umění jsou podle mě pro každého umělce velmi důležité. Člověk umění lépe porozumí a poučí se z něj.


2. Ukaž nám tvůj nejstarší obrázek, který jsi kreslila.
Můj úplně nejstarší obrázek, který se dochoval a nebyl spálen v kamnech je pes pod jabloní... Je to velké asi 5x5 cm a mamka to má v malém oranžovém rámečku. Bohužel někde schované a proto vám to nemohu ukázat. Co se týče mých začátků, můžu vám ukázat pár starších obrázků, jak jsem začínala s anime. :D


3. Trénuješ kreslení jinačích stylů?
Sama se někdy nemohu rozhodnout, v jakém stylu bych měla kreslit. Samozřejmě mám takový primární anime styl se složitějším stínováním. Baví mě ale i digitální malba. Začala jsem tyto styly kombinovat - anime postava + malované pozadí. Baví mě i manga styl. Mnohdy si tvořím realistické skicy. Že bych jinačí styly přímo trénovala se říct tak úplně nedá.

4. Ukaž alespoň jeden sketch, který jsi kreslila v poslední době a nepostla jsi ho na žádné stránky.
Tenhle sketch jsem nějak i pozapoměla dodělat...

5. Jaký je tvůj nejoblíbenější obrázek, který jsi nakreslila?
Z mé tvorby mám oblíbených víc věcí. Záleží na námětu, který jsem v tu dobu zvolila. Jeden, který mám ale hodně ráda, je fanart Kushiny Anny z K-project.


6. Co z tvé tvorby se ti vůbec nelíbí?
Co se mi vůbec nelíbí... Ah... Tak to bych mohla vyhrabat rovnou polovinu složky... Ne... Bude to třeba toto.

7. Co máš na své tvorbě ráda?
Na své tvorbě mám ráda kombinace barev, které používám.

8. Co na své tvorbě nemáš ráda?
Na své tvorbě nemám ráda...? ŽE NIKDY NEDOPADNE PŘESNĚ PODLE PŘEDSTAV!!! :D Haha, to by mohl říct každý že? Ale už to tak bude. :)

9. Chtěla bys, aby kreslení bylo tvou prací?
Jak se to vezme. Kreslení mě baví a proto asi spíš ne. Jako práci si radši zvolím grafiku.

10. Co tě baví kreslit?
Baví mě kreslit dívky a pochmurné až depresivní obrázky. Kreslení fanartů... Veselé obrázky se občas též najdou, záleží na náladě. :)

11. Co tě nebaví kreslit?
Nebaví mě kreslit... Obrázky, do kterých jsem nucená. Témata mě až tak nesvazují a dokážu se jimi i inspirovat.

12. Co bys absolutně odmítla nakreslit?
Obrázky, které by obsahovaly velké násilí vůči komukoliv, ať už by to byly děti, dospělí či důchodci či zvířatům. Dále bych odmítla kreslit různě fetiše. (Už se mě pár lidí zeptalo, zda bych nakreslila něco, co obsahuje jejich fetiš. Jejich přání však bylo zamítnuto. Nebudu zde psát, o jaké věci se jednalo - slíbila jsem, že o daných tématech budu mlčet.)

13. Jaký je tvůj cíl v kreslení?
Mým cílem je... Kreslit obrázky, které se ostatním budou líbit, dokázat lidem zlepšit den. :) *^*

14. Jaký program používáš na kreslení?
Na kreslení používám Paint tool SAI, někde Manga studio.

15. Myslíš, že existuje špatné umění?
Špatné umění... Toto je vcelku zákeřná otázka. Záleží jen na pohledu člověka. Umění je všude kolem nás... Někdo pokládá za umění to, že nahodí plátno barvou a nechá to tak. Jiný pokládá za umění propracovanou malbu. Takže podle mě... Ne neexistuje špatné umění. Každé umění musí mít jen správného pozorovatele, který ho bude mít rád.

16. Kdo je tvou inspirací?
Mou inspirací je velká spousta lidí. V tvorbě mě inspirují Asano a Aifumi. Ross Tran, Shilin, AkiZero1510 a redjuice999. Koho naprosto zbožňuji je Yuumei!!! Má skvělou tvorbu, líbí se mi, jak skrz ni promlouvá k lidem.

17. Existuje něco z tvé tvorby, za co se stydíš?
Za co se stydím... Stydím se za něco? Myslím, že netvořím nic, za co bych se měla stydět.

18. V čem myslíš, že by ses měla zlepšit?
Ve všem. Vždy je něco, v čem se člověk může ještě zlepšit. A když už máte pocit, že jste narazili na konec, časem se vám otevřou další dveře a vy jste zase o něco lepší.

19. Preferuješ tradiční či digitální tvorbu?
Poslední dobou tvořím hlavně digitálně. Tradiční tvorba mě ale baví hodně.

20. Co máš z tradiční tvorby nejraději?
Na tradiční tvorbě mě baví skicy tužkou, perokresba a akvarel.

Snad vás tento článek bavil. Pokud vám některé odpovědi přišly málo, můžete se k nim vrátit v komentářích. :)
Mějte se hezky ^^
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 adís adís | E-mail | Web | 13. května 2018 v 10:42 | Reagovat

Yuumei je uzasna osobnost, sama hltam tu tvorbu na instagramu a nechapu, jak to dela. :D

Vsak to holcina u seste otazky je bozi! Pokud si pamatuju, delala jsi s ni stream, ze? :D :33333
A ta Kushina je nehorazne boziii~~~ :3

Mam otazecku.. Mozna to ale bylo psane v jednom tvem clanku, ale... jak reagovali ucitele na ten tvuj styl? Jakoze anime styl? :)

Jinak bozi clanek!

2 Yuki Anne Yuki Anne | Web | 13. května 2018 v 13:27 | Reagovat

[1]: Je úžasná mnoo *-*

xD děkujii

Nepsala jsem to u toho, ale asi ten článek poupravím aby to z toho lépe vycházelo... Každopádně já jsem studovala grafický design a tam učitele na grafiku koukají na anime jako na něco co nemá smysl protože to je už jednou vytvořený styl a co se opakuje to není designové... A potom učitele na figurálku to neuznávají kvůli proporcím a tak... :D Takže přestože na té škole je hodně otaku tak tohle kreslení je vůbec nezajímá a jsou schopní za to snížit známku. :D

3 Caitlyn Caitlyn | Web | 13. května 2018 v 16:27 | Reagovat

Moje začiatky boli disney princezné, a boli to skôr geometrické tvary. Vyzerali lepšie ako to čo kreslím teraz...*sad music starts playing in the background*. Ale poslednou dobou nekreslím, skôr hrám a mrhám časom na gamejolte.

Neviem, ani cieľ v kreslení nemám. Je mi to skôr jedno. Ako celkové umenie :D A to s tým, že či existuje zlé umenie. Ako, asi zniem hnusne, ale za umenie nebudem nikdy považovať dačo fakt že katastrofálne. Ako pár instagramových accounts, čo som našla. Umenie nie je obrázok nakreslený fixkou, a ďalej nič. Lebo v tom ani neni emócia, ani fanart to nie je. Je to proste zdrap pre mňa. Ako, okay, chápem že ten človek nemá v tú chvíľu potrebné skills, ale ja dačo také za umenie proste nebudem považovať. Uh, už to vidím "CaItLyŇ ty si zas art diktátor". Ako, nehovorím, že ja som majster, lebo nie som. Ale nemôžem za umenie považovať všetko. Nie som toho proste schopná. Sorry.

Neviem, anime...s veľa vecami musím súhlasiť práve s učiteľmi, pretože anime určite nie je ani v učebných osnovách, a tak nemajú prečo sa o tom baviť. Kamošky sú dcéry učiteľov, a povedali, že by ich rodičia mali problém, ak budú preberať dačo iné. Tak ako, neviem, anime pre mňa nie je niečo, čo patrí do múzea, ale neni to ani nič na zahodenie.

A ešte niečo: mohla by som takýto článok urobiť aj ja? Radšej sa spýtam, lebo som nič takéto na blog.cz ešte nevidela, a článok a preklad meme je tvoj.

4 Yuki Anne Yuki Anne | Web | 13. května 2018 v 21:49 | Reagovat

[3]: xDDD s tím uměním tě chápu... Moje myšlenka byla ta, že ne každému se něco líbí, ale pořád je to umění ať už to někdo řekl nebo to opravdu je :'DD (ale taky jsou věci který se mi nelíbí)

A klidně můžeš takový článek udělat na svém blogu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Buy Me a Coffee at ko-fi.com
Typ blogu: Art a design / Vzhled blogu vytvořila Yuki Anne - obrázky jsou mou tvorbou :)