Květen 2018

Jak se vypořádat s artblockem

31. května 2018 v 10:00 | Yuki Anne-chan |  Články
Ahojte :)
Jak se máte? Já abych pravdu řekla, tak by mohlo být i lépe. Každopádně jak si tu tak kreslím storyboard k manze, napadlo mě... Co když mě v půlce chytne artblock a nebudu vědět co dělat, nebude se mi chtít kreslit... A tak jsem se rozhodla se s vámi podělit o pár typů, jak se vlastně s artblockem vypořádat.


Plán pro mangu

28. května 2018 v 8:00 | Yuki Anne-chan |  Informační články
Ahojte :)
Poslední dobou pracuji na storyboardu pro mou mangu... Říkala jsem si jak to bude brnkačka, tu nakreslím to... Tu nakreslím tamto... No a nakonec tu vždycky sedím nad papírem a říkám si jak tam ty rámečky postavit a jak vlastně načmárat tu postavu... Nu což.

Karafiát

27. května 2018 v 12:20 | Yuki Anne-chan |  Literatura
Po dlouhé době nový krátký příběh. Vím, měla bych začít psát něco veselého, pokusím se :)

Autor: Yuki Anne
Rok: 2018
Žánr: Romaneto, ze života


Seděl jsem před svým dřevěným domkem a díval se kolem. Stromy ladně tančily v lehkém jarním vánku a vzduch voněl. Voněl jako květiny… Květiny? Znal jsem tu vůni. Byly to karafiáty, ty čistě bílé, nádherné karafiáty, které rozkvétaly na ne příliš upraveném záhonu. Stejně tak voněla…
"Půjdeme jednou všichni do nebe?" Věta, která uvízla v mé hlavě a stále se opakovala, kdykoliv jsem zvedl oči k obloze. "Všichni ne, jen ti, kteří si to opravdu zaslouží," odvětil jsem a zahleděl se do jejích tyrkysových očí. Její oči mi byly vždy tou největší útěchou. Byly jako oceán, ve kterém jsem mohl být volný. A ona? Ona byla můj domov, má velká láska, na kterou nikdy nezapomenu… Jak bych také mohl. Jmenovala se Carnat.

Kreslíš anime? Přidej se k nám!

25. května 2018 v 15:03 | Yuki Anne-chan |  Informační články
Ahojte :)
Po pár dnech jsem se konečně dostala k tomu, abych napsala nějaký článek a napadlo mě vás pozvat do naší skupiny.
Zvu lidi, kteří rádi kreslí anime ať už tradičně či digitálně.

Tvorba a plány

22. května 2018 v 8:00 | Yuki Anne-chan |  Informační články
Ahojte!
Konečně jsem si to v hlavě trochu srovnala a chtěla jsem o tom také něco napsat.
Jaké že jsou mé plány do budoucna? Takže... Mám v plánu jeden velký a dlouhý komix... Nebo mangu - uvidím jak mi to vyjde a který styl mi lépe sedne. Každopádně toto bohužel odkládám na dobu neurčitou. Měla jsem z počátku problém se stavbou storyboardu a to je takový základ, který prostě musí být! Proto nejprve potrénuji pár kratších věcí.

Reportáž z Animefestu 2018

21. května 2018 v 17:57 | Yuki Anne-chan |  Články
Ahojte!
Jak jsem slíbila, přináším vám reportáž z animefestu.
Letos jsem cestovala s Ayu, už když jsme přijely k výstavišti, byla tam šílená fronta! My jsme měly to štěstí že Ayu byla v Craft Alley s jejím kanzashi, doporučuji, její práce jsou super - mrkněte na její stránku! (Ayu ruční tvorba). A já jsem z AF grafiky, letos jsem dělala přívěsky do merchu a ty co se rozdávají u vchodu k náramku. Takže jsme mohly jít zadním vchodem.

Japonský festival penisů

18. května 2018 v 10:00 | Yuki Anne-chan |  Články
Ahojte! *^*
Abychom trochu nakoukli do Japonska a japonské kultury... Rozhodla jsem se psát i nějaké zajímavé články o japonské kultuře. A dnes jsem si vytáhlaaa... Kanamara Matsuri. Jak už můžete vyčíst z titulku článku, jedná se o festival penisů. Spousta lidí to vidí jako bizardní šílenost, kterou mohou mít snad jen v Japonsku. Někteří se nad tím i pozastaví, jiné to pohoršuje... V tomto článku se dozvíte, proč vlastně Japonci tento festival začali pořádat a k čemu slouží dnes.

Dango, Dango, Daikazoku

15. května 2018 v 8:00 | Yuki Anne-chan |  Články
Ahojte! *^*
Poznali jste text písničky z Clannad?
Rozhodla jsem se trochu experimentovat. Vím, že Sakury u nás dávno odkvetly, přesto mě lákala tato japonská jarní sladkost.
Zkoušela jsem nejznámějsí Hanami Dango.

Toto dango je v japonsku spojováno s jarním Hanami festivalem. Jedná se o festival, při kterém se pozorují kvetoucí Sakury. "Hana" znamená květina a "mi" sledovat.

Ask the artist

13. května 2018 v 10:00 | Yuki Anne-chan |  Články
Nedávno jsem našla meme, Ask the artist (Zeptej se umělce). Nepřipadám si sice jako kdovíjaký umělec, přestože se snažím, ale rozhodla jsem se to vyzkoušet. Vypadalo to vcelku zábavně. :) Snad to bude bavit i vás. Kdybyste věděli o něčem podobném, můžete mě na to upozornit v komentářích. :)

1. Kdy jsi začala s uměním.
Kreslila jsem už od malička, začínala jsem koňmi... Později podivnými postavamy, na prvním stupni základní školy jsem kreslila návrhy šatů pro princezny. (:D) Později jsem objevila anime a začala ho kreslit. Z toho se začal utvářet můj styl. Během té doby jsem se rozhodla jít na uměleckou školu, kde jsem rozšířila své umělecké znalosti, zlepšila své kreslení a naučila se o dějinách umění. Dějiny umění jsou podle mě pro každého umělce velmi důležité. Člověk umění lépe porozumí a poučí se z něj.

Pravda o Totorovi?

11. května 2018 v 17:42 | Yuki Anne-chan |  Články
Ahojte! Upozorňuji hned na začátku, že pokud jste velkými příznivci Totora a nechcete si ho ničím kazit, radši to nečtěte.
V poslední době jsem totiž narazila na pár hororových obrázků s Totorem a u jednoho z nich bylo napsáno něco ve smyslu: "Pokud znáte pravdu o Totorovi, jistě pochopíte." ... Jakou pravdu? Říkala jsem si... A tak jsem o tom začala hledat víc. V češtině jsem nic nenašla a proto jsem přepnula na angličtinu... A dočetla jsem se spoustu věcí. Chtěla jsem si poznatky ověřit a tak jsem se na Totora znovu podívala. (Už to totiž bude nějaký pátek, co jsem ho viděla.) Mno a posuďte sami...


Buy Me a Coffee at ko-fi.com
Typ blogu: Art a design / Vzhled blogu vytvořila Yuki Anne - obrázky jsou mou tvorbou :)